První návštěvu posilovny datuji do roku 2015. Pravděpodobně to bylo po zhlédnutí filmu Nikdy to nevzdávej nebo Rocky. Jako většina před svou první návštěvou posilovny jsem i já hledal někoho zkušenějšího, kdo mě fitkem a kulturou v něm provede. Ze začátku to nebyla žádná sláva… špatná technika, co největší váhy a partie mě bolely intenzivně i 4 dny. Zrovna vzpomínám na první trénink hrudníku…

Od 6i let se věnuji fotbalu, ale tohle pro mě bylo úplně něco nového! Po několika trénincích jsem oslovil jiného z mých známých, který měl se cvičením více zkušeností a přišly první tréninky v mém nynějším “hoodu” Elephant Fitness.

Po pár týdnech pozoruji první pokroky. Lepší držení těla, méně propadlý hrudník, méně svěšená ramena, ploché břicho, roste síla a získávám sebevědomí. S nově nabytým sebevědomím mám vyšší cíle a moje pozornost se upíná úplně jiným směrem než dříve!

Začal jsem vidět, jak vše souvisí se vším a více se soustředil na každý pohyb. Pohyb je však jedním z pilířů zdravého životního stylu. Najednou jsem začal přemýšlet i nad jídlem a dalšími odvětvími, byl jsem v tom tak hluboko, že jsem chtěl vědět všechno. Krok po kroku jsem se pomalu dostával tam, kde jsem nyní. V tu chvíli to pro mě bylo něco tak úžasného (a stále je), že jsem měl potřebu šířit to všude okolo sebe. Jak to bylo dál, naleznete na mých stránkách v sekci “O mně“.

Při pohledu zpět nejsem úplně hrdý na to, jak jsem prožil svých prvních 20 let života, kdy jsem si myslel, že zábava je utratit všechny peníze za cigarety a celý víkend se bavit u piva. Samozřejmě všechno nebylo jen negativní, to netvrdím, ale spoustu věcí bych dnes udělal jinak. Minulost změnit nejde, ale já se změnit můžu kdykoliv!

“Ve zdravém těle zdravý duch!”

To je teď mou vizí! Tomuto heslu jsem nyní oddán a budu ho šířit všemi možnými prostředky! Tenhle vlak už nikdo nezastaví!

Všechny fotky před a po naleznete v příspěvku zde!

V případě zájmu o spolupráci mně neváhejte kontaktovat zde!