Přesně tak se jmenuje kniha, která mě donutila zamyslet se nad hlubším významem mého fungování jako podnikatele. Autorem knihy je Simon Sinek, motivační řečník a autor různých jiných světových bestsellerů.

Autor v knize staví ušlechtilou vizi podniku / podnikatele nadevše, především nad krátkodobé cíle, zejména ty finanční. Při čtení vše zapadá do sebe, ne nadarmo se říká, že by se věci neměly dělat pro peníze.

Pojďme se podívat na vize některých známých společností, uhádnete, o které společnosti se jedná?

  • Vizí společnosti je přinášet inovace pro řešení energetických potřeb a přispívat k vyšší kvalitě života.
  • Naší vizí je spojovat svět obchodu, technologií a internetu tak, abychom neustále vytvářeli nejlepší nákupní příležitost a zážitek pro naše zákazníky a inovativní a tvůrčí prostředí s nejlepšími nástroji pro naše lidi.
  • Naším cílem je být společností, která je na celém světě nejvíce orientovaná na zákazníka. Společností, u které mohou zákazníci najít a objevit cokoliv, co by si mohli chtít koupit online.
  • Naším posláním je vnášet inspiraci a inovace do života každého sportovce* na světě. (*Kdo má tělo, je sportovec.)

Tušíte o jaké společnosti se jedná? (ČEZ, ALZA, AMAZON, NIKE)

Všechny výše uvedené vize nemají konečný charakter, a přesně tak by měla být vize i definována, i proto kniha nese název Nekonečná hra. To, zda společnost svou vizi následuje nebo ne, to už je věc druhá, každopádně knihu doporučuji.

V průběhu čtení knihy jsem se snažil přesně formulovat svou vizi i já.

Mým proč je vzdělávat druhé v péči o své tělo tak, aby se v něm, díky pohybu a vyváženému stravování, cítili skvěle. Se silnějším tělem, přichází silnější sebevědomí, díky kterému dosahujeme vyšších cílů. Šířit myšlenku: Ve zdravém těle, zdravý duch! a tím měnit svět k lepšímu.

Přesně to, co mám odzkoušené na sobě, kdy jsem se díky cvičení a úpravě stravování, začal cítit lépe a sebevědoměji, a v návaznosti na to si začal klást vyšší cíle, chci předávat dál.

Definice mojí vize nemusí být finální, samozřejmě se může postupem času měnit. Vždy je ale lepší mít směr, kterým se vydávám.

Jakou knihu byste doporučili vy?

V případě zájmu o spolupráci mě neváhejte kontaktovat zde.

Nenechte si utéct žádné novinky přihlášením odběru na stránce níže!