Týden se s týdnem sešel a nás o víkendu čekalo další vážení v rámci programu DO PLAVEK. Jak dopadlo to první se můžete dočíst zde.

Ohlédnutí se zpět

Mezi vstupním měřením a měřením po prvním týdnu programu byl znatelný rozdíl, a sice cca mínus 2 kila na váze a ztráta téměř jednoho procenta podkožního tuku. To se uskutečnilo především odchodem z bohatého kalorického nadbytku (cca 3.400 – 3.600 kCal) do hodnot, kde se celkový denní příjem rovnal celkovému dennímu výdeji. Pohybová aktivita zůstala beze změny, tzn. 5 tréninků ve fitness a 1 fotbalový zápas v týdnu.

Vzhledem k výsledkům měření po prvním týdnu jsem se rozhodl nic neměnit. Vše bylo ponecháno úplně stejně s nadějí, že by nějaké to procento podkožního tuku mohlo ještě zmizet. Jste zvědaví, jak dopadlo vážení a měření po druhém týdnu? Pojďme se na to společně podívat!

Po druhém týdnu

TýdenHmotnost (kg)Procento tělesného tuku (%)Ruce (cm)Prsa (cm)Břicho (cm)Zadek (cm)Stehna (cm)
092,517,73510192,5103,560,5
190,716,935,5100,591,510358
291,117,13510191,5102,558

Jak jsem již psal, věřil jsem, že bych mohl díky vyrovnané energetické balanci stáhnout ještě nějaký ten gram podkožního tuku, což se, bohužel, nepotvrdilo a všechno, co šlo, zmizelo již po prvním týdnu. Na základě výsledků v tabulce můžeme tvrdit, že výpočet celkového denního příjmu, tak aby se rovnal celkovému výdeji, byl poměrně přesný, nějaká ta kalorie tam však byla očividně navíc. No a to znamená jediné!

KALORICKÝ DEFICIT pro

Další týden

Nechtěné, a co možná nejdále odkládané, se podařilo oddálit pouze o týden, a i přes to, že zbývá poměrně dost času, je třeba začít s alfou a omegou veškerých diet, a tím není nic jiného než kalorický deficit. To znamená, že veškerý můj denní výdej energie bude převyšovat denní příjem. Tělo bude muset na situaci zareagovat a začít tak čerpat energii uloženou v podkožních tucích. Pojďme se podívat na nutriční hodnoty nastavené pro další týden.

TýdenCelkový denní příjem (kCal)Bílkoviny (g)Sacharidy (g)Tuky (g)
13122228305101
23097227302100
3273020026688

Je to tady! Moje první redukce v životě! Doufám, že mi budete držet palce, že vše půjde podle plánu a já nebudu moc nervózní! 🙂

Co nám říká tabulka výše? Říká nám to, že celkový denní příjem je oproti minulému týdnu ponížen o cca 12 %, to by měl být pro tělo dostatečný signál k tomu, aby začalo se spalováním uložených tuků. Paralelně se samozřejmě snížilo množství jednotlivých makroživin, které stále ponechávám v poměru 30 : 40 : 30. Přibližně 2,2 g bílkovin na 1 kg tělesné hmotnosti by mělo být dost pro udržení svalové hmoty tak, abych o ní nepřicházel. To se samozřejmě může stát, třeba v případě, že po tréninku nedodáte tělu veškeré potřebné živiny, svaly tak mohou začít řídnout, a to je ruku v ruce spojené s nárůstem podkožního tuku. V tu chvíli může trénink napáchat více škody než užitku.

Doplňky stravy

Abych maximálně ochránil veškerou svou svalovou hmotu před jejím úbytkem, zařadil jsem do stravy navíc doplňky BCAA a glutamin. Zároveň, aby neklesala výkonnost spojená s deficitem živin, přidal jsem na čas také kreatin. Standardními doplňky stravy, které užívám, jsou multivitamin a Omega 3 MK. Ve sladkých snídaních či svačinách se pak vyskytuje protein. Tady se nic nemění.

Co se týká jednotlivých doplňků stravy, to jsou kapitoly sami o sobě a zaslouží si svůj prostor ve vlastních článcích.

Závěr

Na další týden vše nastaveno. Osobně jsem si dal ještě za cíl nachodit každý den 12.000 kroků, abych trochu podpořil spalování přebytečného tuku, a taky proto, že pohyb je základem života. Věřím, že vás články tohoto typu baví, a že mě budete i nadále podporovat v redukci. Co se týká klientů, můžu říct, že nálada je skvělá, možná o něco méně než u mě, jelikož se nachází v deficitu od samého začátku programu. 🙂

Co myslíte? Podaří se mi v tomto týdnu shodit nějaký ten gram podkožního tuku? Pokud ano, napište mi váš tip na množství g dolů do komentáře!

V případě jakéhokoliv zájmu o spolupráci mě neváhejte kontaktovat, kontakty naleznete zde.

Přihlášením se k odebírání novinek na stránce níže, Vám už neuteče žádný nový článek ani žádná jiná novinka!