Dámy a pánové, milí fitnesáčci a fitnesačky, dnes se velice stručně podíváme na to, co pro mě znamená zdravý životní styl a jaké jsou jeho pilíře.

Opět platí, co člověk – to názor. Každý má svou konkrétní představu o zdravém životním stylu, ne každý tak se mnou musí ve všem souhlasit.

Jak všichni víme, co se člověka týče, souvisí zde všechno se vším. Trénink bez správné výživy může nadělat více nepořádku než užitku. Výživa se špatně nastavenou myslí nemusí (troufnu si říct, že ani nemůže) mít vůbec žádný úspěch. Je prostě třeba vnímat člověka jako celek a zaměřit se na všechny roviny bytí zároveň, tedy tělo i mysl.

U těla je třeba respektovat dvě věci, jak už jistě tušíte, jedná se o neustále se opakující pohyb a stravu. Člověk je stvořen k tomu, aby se hýbal, pokud většinu času z celého dne prosedíme a bez jakékoli přidané aktivity se překlopíme do dalšího dne, můžeme náš životní styl považovat za nezdravý. Je žádoucí vyhledávat jakoukoli možnost pohybu – vždy se něco najde – pokud ne, jsou to výmluvy. Ne jen tak se tvrdí, že jsme to, co jíme. Strava by měla obsahovat veškeré potřebné živiny a měly by se v ní odrážet tip a pravidelnost naší pohybové aktivity. Pokud se hýbeme málo, měli bychom jíst méně než ten, kdo pravidelně sportuje.

Druhou rovinou je mysl. Špatně nastavená mysl je horší než zlomené obě nohy. I o mysl je třeba pečovat, snažit se myslet pozitivně a mít vize, kterých chci dosáhnout. Místo toho, že si budeme namlouvat, že něco nejde, budeme svou hlavu krmit pozitivními myšlenkami a materiály.

Zdravý životní styl tedy neznamená to, že si nedám nezdravé jídlo. Pokud se starám o své tělo a dopřávám mu pohyb a vyváženou pestrou stravu, ale i přesto mám špatně nastavenou mysl, nežiju zdravě. Co do těla vkládám, to mi tělo vrací, a to jak na úrovni fyzické, tak i psychické.

Kdo žije více zdravě? Ten, kdo pravidelně sportuje a pečlivě dodržuje svůj jídelníček, ale má špatně nastavenou mysl nebo ten, kdo nesportuje, nestará se o to, co jí, ale je neustále pozitivní? Předem děkuji za váš názor!

Pro navázání spolupráce mě neváhejte kontaktovat zde. Poslední možnost přihlásit se do programu DO PLAVEK.

Nenechte si utéct žádné novinky přihlášením odběru na stránce níže!