Dámy a pánové, milí fitnessáčci a fitnessačky, ačkoliv čas plyne neúprosným tempem a na každém z nás se více či méně podepíše, může nás napadnout otázka, proč je někdo ve svých 50i letech stále skvěle vypadající, fit, zvládne se věnovat svým pohybovým aktivitám téměř bez jakéhokoli omezení a možná byste mu tipli o deset let méně, a proč na druhou stranu může jiný padesátník být už skoro “ležák”? Pánové, neberte si to osobně, může to platit i u žen. 🙂

Pojďme se podívat na 5 věcí, které mají vliv na naše stárnutí, a díky kterým sami můžeme stárnutí nějakým způsobem zpomalit:

Spánek

Nechcete-li jen působit mladě a svěže, ale chcete být mladí a svěží, je třeba dopřát si odpočinek a kvalitní spánek. Naplánujte si denní aktivity tak, abyste mohli v klidu spát 6-8 hodin denně, před i po si vytvořte nějakou svou rutinu, tou může být například čtení. Jděte spát s čistou hlavou a využijte plně potenciál těchto hodin. Jasně, ne vždycky se to povede a každý z nás zažil jednu, dvě nebo tři hodiny spánku, moc svěží jste po tom nebyli, že? Spíš než svěže pak působíte jako zombie. Asi si dokážete představit, jak se tohle na vašem vzhledu projeví v dlouhodobém horizontu.

Lenost

Na druhou stranu se to s odpočinkem a spánkem nesmí přehánět. Pokud budete líní, budete bez chuti do života, i to se podepíše na vašem vzhledu. Najděte si aktivity, které vás baví, které vás naplňují, činnosti, při kterých se budete cítit skvěle, bude z vás sršet pozitivní energie! Na venek opět budete působit o dost lépe, než někdo, kdo se s nudným výrazem zrovna obrací u televize.

Stres

Všeho s mírou. Určitě znáte obrázek Luďka, kterému je 25 a dělá v automobilovém průmyslu. Pokud ne, Luděk má šedé vlasy a tvář šedesátníka chystajícího se do důchodu. Přestože nás obrázek pobaví, svým způsobem je pravdivý a smutný. Stres sám o sobě může být skvělý pomocník, nesmí ho však být přespříliš. Buďme v pohodě a nezapomeňme, že většinu problémů si vytváříme sami ve své hlavě.

Alkohol a jiné drogy

Na internetu můžete najít spoustu porovnání před a po, co s lidmi dělají různé druhy drog, alkohol není výjimkou. I zde platí pravidlo všeho s mírou.

Výživa

V neposlední řadě je na místě uvést i způsob stravování, protože víme, že to, co do těla vložíme, to nám tělo vrátí. Budeme-li krmit své tělo nesmysly a nekvalitní stravou, jak pak můžeme očekávat, že budeme kvalitně vypadat? Kvalitní pestrá strava s dostatečným obsahem všech makroživin i mikroživin nám také pomůže s bojem proti času, ten nikdy nevyhrajeme, ale je v naší moci bojovat co nejdéle!

Uvedené informace zná úplně každý, jen je třeba slyšet je někdy od někoho jiného. Život je však tou nejlepší školou. Dělejme vše proto, ať tu jsme co nejdéle v plně fungujícím stavu, vždyť každý jeden z nás má na světě to své poslání.

Možnost přihlášení do programu DO PLAVEK zde.

Pro navázání spolupráce mě neváhejte kontaktovat zde.

Nenechte si utéct žádné novinky přihlášením odběru na stránce níže!