Původně jsem měl v plánu napsat článek na jiné téma, ale rozhodl jsem se volně navázat na ten poslední, kde jsem se zmiňoval o dlouhodobých a krátkodobých cílech. Co se týká článků o výživě a sportu, v budoucnu se tu určitě nějaký objeví, ale odborných publikací, názorů, receptů, tréninkových plánů atd. je na internetu tolik, že necítím potřebu opakovat to, co někdo jiný už napsal.

Na konci minulého roku jsem si pořídil diář, kde si na první stránky zapíšete dlouhodobé cíle pro tento rok, přiřadíte si k nim datum a pokračujete na další stránky. Na dalších stránkách jsou měsíční kalendáře, kam si zaznamenáte milníky, kterých je třeba dosáhnout v různých měsících tak, abyste dosáhli cílů na konci roku. Pokračujete dále na týdenní a denní kalendáře. To znamená, že ty velké cíle, které se zdají nereálné, si rozdělíte na hodně dílčích cílů, které se už tak nereálné vlastně nezdají. Osobně toto praktikuji již třetí týden a cítím obrovský progress, proto mě napadla i tato myšlenka, že úspěch se dá naplánovat!

Pro každého může být úspěch něco jiného, dejme si příklad, že se rozhodneme do konce roku vydělat 1.000.000 Kč. Někomu to může přijít nereálné, ale pojďme si částku rozdělit. Pokud na to máme celých 12 měsíců, musíme vydělat 84.000 Kč za měsíc, na týden to pak bude 21.000 Kč. Počítáme-li 40i hodinový pracovní týden, je třeba dělat činnosti / prodávat produkty tak, aby nám vynesly přibližně 525 Kč za jednu hodinu.

Dvě věci. Spousta lidí nemá naplánované cíle, neví, kam směřují, ani já dlouho neměl, teď mám. Denně si činnosti vyhodnocuji a vidím, že ne všechny se mi daří plnit podle plánu, nemůžu se pak divit, že cesta k úspěchu se stále prodlužuje. Všechno si pište. Ručně a na papír. Když si večer sednu ke svému seznamu a odškrtnu si úkol jako nesplněný, vím, že si za to můžu sám. Alespoň takto jsem převzal zodpovědnost za svůj život, v tuhle chvíli nemůžu házet vinu na toho nebo na toho, že se mi nedaří, mám jasně napsáno, černé na bílém, že jediný, kdo může za můj úspěch / neúspěch jsem pouze a jen já.

A za druhé, pokud si něco naplánuji, např. vydělat 525 Kč za hodinu, neptám se kdo, kam, kde, proč, ptám se JAK. To je však na další samostatný blog.

Co jsem tedy razantně změnil, tak je plánování každého dne a každé minuty, jen tak máte přehled o tom, co se Vám jak daří plnit či neplnit. Každý večer si naplánuji den dopředu, samozřejmě s dostatečnými rezervami, pokud se sejde více úkolů, přiřadím jim priority a podle toho, která mi vydělá více peněz nebo mě posune blíže k danému cíli, tak podle toho má vyšší nebo nižší prioritu, život je tak snazší a jasnější. 20 minut strávených každý večer nad plánováním druhého dne, mi v něm přinese dvě hodiny volného času, který pak mohu využít ke vzdělávání, vydělávání peněz, chillování apod.

Hlavní myšlenkou tohohle článku je, že každý by se měl zamyslet nad tím, kam se chce dostat, kdy se tam chce dostat, naplánovat si milníky, říct si, co mohu udělat každý den pro to, abych se tam dostal, a to JAK, věřím, už nějak přijde. Sám vím, že nejtěžší je definovat si konkrétní cíle, nikdo vlastně netuší, co ho udělá šťastným / úspěšným, ale když už to zjistíme, pojďme si pro to!

Jak mohou vypadat konkrétní cíle? Do konce roku zhubnu 15 kilo. Do konce roku naberu 10 kg svalové hmoty. Do 1.12.2022 vydělám 750.000 Kč. Jaké jsou ty vaše?