V první řadě bych Vám všem rád popřál šťastný a úspěšný nový rok 2022! Ať je zase o kus lepší než ten předchozí!

Za druhé se omlouvám za svou nepravidelnost ve sdílení článků, kdy jsem v tom úplně prvním slíbil, že článek bude každý týden. Bohužel nebyl, neexistuje pro to žádná výmluva a beru to jako své velké selhání, které je třeba napravit! S dalším novým rokem přichází další nová předsevzetí a přesně tohle je jedno z těch mých. To znamená minimálně jeden blog týdně, kdy se Vám pokusím předat něco chytrého, něco motivačního, něco nového, ať už to bude cokoliv, věřím, že každý návštěvník mých stránek si z nich alespoň jednu myšlenku odnese.

Mým asi největším předsevzetím, které mohu veřejně sdílet, je dělat všechno proto, abych šel svému okolí příkladem, šířit myšlenku zdravého životního stylu, naučit lidi jíst, naučit lidi se hýbat, minimálně je k tomu motivovat. Motivovat lidi kolem sebe, aby se nebáli následovat svoje sny. Samozřejmě nelze očekávat po někom něco, co sám nedělám, čeho se sám bojím. Proto je třeba změnit sebe! Rok 2022 bude v první řadě o transformaci mě samotného, na této cestě však můžeme být všichni společně.

Níže uvádím další doporučení pro ten správný krok do nového roku 2022!

Stanovení cílů

Život je hra a každá hra má svůj cíl a svoje pravidla, pojďme si vymyslet svoje a vyždímat z toho maximum. Tak jako každá hra, tak i ta naše jednou skončí, proto si to pojďme užít. Při stanovení cílů buďme konkrétní, dejme si cíle dlouhodobé i krátkodobé a nezapomeňme je pravidelně vyhodnocovat. Cíle se mohou měnit, člověk se vyvíjí a jeho priority se mohou měnit, neberte proto cíl jako dogma. K velikosti cílů si dovolím ještě jeden citát: “Vždycky miř vysoko! I když nedosáhneš na měsíc, skončíš mezi hvězdami.”

Osobnostní růst

Každý den věnujte alespoň trochu času sebevzdělání. Pokud budete věnovat pouze jednu hodinu svého času denně něčemu, co Vás může někam posunout, na konci roku je to 365 hodin, to je slušná porce času. Kolik knih byste přečetli, pokud byste přečetli 20 stran denně?

Říkat to, co si myslíme

Spoustu fyzických i psychických problémů si člověk způsobuje sám, pokud neustále kývete na věci, na které kývat nechcete, pokud říkáte jen to, co si myslíte, že ostatní slyšet chtějí, za určitou dobu se v člověku nakupí tolik špatné energie, že se to zákonitě musí nějakým způsobem projevit.

Být čestný

K tomu dodám pouze větu… nechovejte se tak, jak nechcete, aby se ostatní chovali k Vám.

To je z prvního letošního článku všechno. Ještě jednou Vám přeji šťastný a úspěšný nový rok a klidně se i Vy podělte o svá předsevzetí dole v komentáři.

Úspěšný den!