Na zdravější stravování přecházíme ve většině případů hlavně kvůli tomu, že chceme zhubnout, co si budeme nalhávat. Pro to, abychom zhubli, platí jedno pravidlo, které je nadřazeno všem ostatním – energetická bilance musí být záporná (viz. Třetí krok ke zdravějšímu stravování). Shrňme si tedy znovu všechny kroky:

  1. motivace
  2. čistka lednice
  3. nastavení příjmu
  4. nastavení poměru makroživin

Máme dvě možnosti, jak hubnout. A sice hubnout bez pohybu nebo s pohybem. O první možnosti se rozepisovat nebudu, dieta je nutričně i objemově chudá, člověk se spíše trápí. S pohybem je to naopak zábavnější a troufnu si říct, že i snazší. Proto na páté místo zařazuji pohybovou aktivitu. Jak takovou pohybovou aktivitu zvolit?

  1. Měla by být taková, abychom ji fyzicky zvládli
  2. Měli bychom k ní mít nějaký vztah
  3. Měla by být pravidelná
  4. Neměla by být stereotypní, je výhodné střídat intenzitu zátěže

Příklady: běh, jízda na kole, plavání, volnočasové hry, posilování, fotbal apod.

Klasickou chůzí dokážeme spálit něco okolo 250 kCal za hodinu, to je jedna menší porce jídla. Čím víc budeme sportovat (se hýbat), tím víc toho budeme moct sníst… a to se vyplatí, nemyslíte?

Myslete na to, že pohyb se z našich životů pomalu vytrácí, a to dokážu potvrdit už i já. Zapamatujme si pravidlo: “Kdo se hýbe, ten jí!”. Všechno je to jen hra, jde o to, si ji udělat co nejzábavnější!

Jakou pohybovou aktivitu preferujete Vy? Odpověď může napsat dolů do komentáře, děkuji za Vaše tipy.

Jídelníček objednáte vyplněním on-line formuláře zde. Ceník veškerých služeb k nalezení zde.