Nyní, když jsme namotivovaní udělat něco se svým dosavadním způsobem stravování, přichází na řadu nejméně oblíbená část. Představme si (ti více namotivovaní, mohou samozřejmě realizovat), že bychom na jeden stůl vyskládali všechny potraviny, které se nachází v naší domácnosti, přesně tak, jak to dělají v různých pořadech o hubnutí. Tzn. veškeré potraviny z lednice, mrazáku, spíše, šuplíků, z podpolštáře a všech možných domácích zákoutí, kam schováváme všechny možné dobroty a nápoje před světem, protože by nikomu nechutnaly. 🙂

Když toto všechno máme, začneme vyřazovací metodou dávat stranou ty potraviny, které pravděpodobně, jak to asi tak někde hluboko v sobě cítíme, do zdravého způsobu stravování patřit nebudou. Může se jednat o různé druhy sladkostí, slazené nápoje, alkohol, potraviny s vyšším obsahem cukru, budeme se snažit vyvarovat ostatním potravinám s vysokým glykemickým indexem (např. bílé pečivo), technologicky zpracovaným potravinám s převážně vysokým obsahem soli (různé druhy paštik / konzerv, klobásy) a dále samozřejmě různým dalším sušenkám, buchtám, zákuskům, dortům a tak dále.

Všechny výše zmíněné potraviny si uložme někam do šuplíčku, odkud si dovolíme jednou za čas čerpat. Například si dopřejeme jednou týdně v neděli sladkou snídani nebo se odměníme za jistý pokrok či úspěch. Pokud ale všechny nezdravé potraviny zlikvidujeme, a rozhodneme se, že se budeme trápit a různě přemáhat, jak dlouho to asi tak zvládneme? Nakonec to stejně nevydržíme a naházíme do sebe všechno, na co přijdeme. V případě, že si však nastavíte vlastní pravidla, jako například, že jedenkrát týdně si dopřejete zrovna sladkou snídani, celý týden se máte na něco těšit a celá situace se tak stává lépe zvládnutelnou. Je to jen a pouze o nastavení mysli. Sám mám nastavená podobná pravidla, o těch ale někdy jindy. 🙂

Pokud nám na stole nezbyly po vyřazovací fázi žádné jiné potraviny, měli bychom se nad sebou zamyslet, navíc… bude třeba jít nakoupit. Kdo z nás má rád nakupování? Jestli nám na stole zbyly ještě nějaké potraviny, jsme na tom o něco lépe. 🙂 S veselejším vědomím je může uklidit zpět do lednice a co s nimi? To si povíme zítra.

Pro sestavení jídelníčku neváhejte vyplnit objednávkový formulář, v případě zájmu o jinou spolupráci, mě kontaktujte zde.