Je 1.6.2021, včera jsem dokončil svou datumovku a dnes mám konečně (regenerační) volno! Co je datumovka? Měsíční běžecká výzva, kolikátého je, tolik se běží kilometrů (prvního jeden kilometr, patnáctého 15 km, nic složitého… na pochopení).

Datumovku jsem objevil na Instagramu, konkrétně u @restovski. Posilovny zavřené, běh mi nevadí, tak jsem si řekl, proč ne?!

Ze začátku se to zdálo jako fajn nápad, první týden to byla celkem, troufnu si říct, nuda. Ale z principu jsem si vždy odběhl tolik, kolik jsem měl. Druhý týden začalo přituhovat, třetí a čtvrtý týden pěkná štípaná.

Počasí, do kterého jsem nevěděl, jak se obléknout, bude pršet, nebude pršet? Bez jediného dne regenerace… byly dny, kdy jsem se pomalu nezvedl z postele, přes den nemohl chodit a odpoledne mě čekalo dalších 20 km, ale i přes to všechno jsem se kousl a výzvu úspěšně dokončil.

Během celé této výzvy jsem si uvědomil pár věcí…

  • Datumovka mi dala cíl, ke kterému jsem se každým dnem o krok (kilometr) přiblížil.
  • Sem tam jsem udělal nějaký ten přešlap, které, když se nad tím zamyslím, nejsou z celkového hlediska vůbec podstatné – je to normální, každý je dělá.
  • Ve dvou se to lépe táhne.
  • Od lidí z okolí posloucháte, proč se na to nevykašlete, místo toho, aby Vám pogratulovali a hnali Vás dál!
  • Projdete si peklem, ale když se dostane na konec, čeká Vás úspěch!

A tohle jsou věci, které platí nejen v téhle výzvě, ale i ve všech ostatních! Samotnému mi to opět otevřelo oči.

Pro zajímavost pár čísel… 31 dní, 0 výmluv, 31 výběhů, necelých 498 km, 45 hodin běhu, 39.704 spálených kCal!

Výzva má svůj vlastní web www.datumovka.sk a také svůj vlastní Instagram @datumovka, zde můžete sledovat příběhy lidí, kteří se rozhodli to vyzkoušet a výzvu pokořit, uvidím tam i Tebe?